پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم یکی از وسع ترین و زیباترین  و پر از مناظر الهام‌بخش می باشد اما باوجود نیروهای قدرتمند همانند فرسایش, بالا آمدن سطح دریاها و اثرات اجتناب‌ناپذیر گردشگری , بسیاری از شگفتی های کنونی جهان در قرن آینده غیرقابل تشخیص می باشد. در اینجا 5 مکان شگفت‌انگیز در سراسر جهان که باید سریعاً آن‌ها را قبل از اینکه به علت تغییرات آب و هوایی و  گذر زمان از بین بروند, بازدید کرد, آورده شده است.

پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید - خرید بلیط هواپیما

1.ونیز,  ایتالیا (Venice, Italy)
این شهر معلق بر روی آب‌ها به‌سرعت در حال غرق شدن است. کانال هایی که خیابان‌های ونیز را شکیل می‌دهند سالیانه 2 میلی‌متر بالا می آیند. کارشناسان هشدار داده‌اند که بدون دخالت این شهر در زیر آب ناپدید خواهد شد که باوجود آب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن سطح دریاها این سرعت ناپدید شدن بیشتر خواهد شد. پس باید از کلیساهای زیبا و گوندولا (قایق) های ونیز قبل از ناپدید شدن دیدن کرد.

پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید - خرید بلیط هواپیما

2.ماچو پیکچو, پرو (Machu Picchu, Peru)
خرابه های اینکن (Incan) گردشگران ماجراجو را به از رشته‌کوه‌های آمریکای جنوبی به سمت این منطقه ی شگفت‌انگیز می-کشد. فرسایش طبیعی به دلیل تردد زیاد گردشگران شتاب یافته است. دولت پرو  اخیراً کابین هایی را طراحی کرده است که گردشگران به‌وسیله‌ی آن‌ها به سمت خرابه ها برده می شوند و از شدت علاقه به کوهنوردی کاسته شده است اما بااین‌وجود آینده ی ماچو پیکچو هنوز نامشخص است.

پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید - خرید بلیط هواپیما

3.ماداگاسکار , آفریقا (Madagascar, Africa)
جنگل‌زدایی وسیع  در این جزیره گونه های منحصربه‌فرد حیوانات در معرض خطر انقراض قرار  داده است. ماداگاسکار یک منطقه ی پرآب نه‌تنها برای زندگی گونه های نادر حیوانی بلکه محل برخی از کهنسال ترین درختان ازجمله بایوبابز بوده است. از این بهشت قبل از بین رفتن جنگل های آن و انقراض حیوانات دیدن کنید.

پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید - خرید بلیط هواپیما

4.پارک ملی یخچال های طبیعی , مونتانا (Glacier National Park, Montana)
شاید شنیده باشید که یخ های قطبی در حال ذوب شدن است. این پدیده بیشتر از هر جای دیگر در پارک ملی یخچال های طبیعی در آمریکا قابل روئیت است.  تخمین ها نشان داده است که یخچال های طبیعی که بخشی از زیبایی عظیم این منطقه است تا دو دهه  ی دیگر ناپدید می شوند. 

پنج مکان دیدنی که باید قبل از ناپدید شدن دید - خرید بلیط هواپیما

5.صخره های عظیم دریایی , استرالیا (The Great Barrier Reef, Australia)
تحت‌فشار موج ها به ‌دور از دید  صخره های عظیم دریایی به‌سرعت در حال از بین رفتن هستند.  نزدیک به پنجاه‌درصد از این صخره های مرجانی پراکنده به دلیل آلودگی ها و آشغال های ریخته شده به دریا ناپدیدشده است. از این منطقه  ی زیبا با رعایت اکو توریسم برای جلوگیری از تخریب آن‌ها دیدن کنید. 

نویسنده : سارا مصطفی پور


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس