برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های جهان

بدون شک تاریخچه ی فرودگاه ها بسیار هیجان انگیز می باشد. چه زمانی افتتاح شده اند؟ چه افراد مشهوری قبل از ما آنجا بوده اند؟ و ... در ادامه برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های دنیا معرفی خواهند شد.

 برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های جهان - خرید بلیط هواپیما

1.فرودگاه کالج پارک ، مریلند آمریکا (College Park Airport , Maryland,USA)
فرودگاه کالج پارک قدیمی‌ترین فرودگاه دنیاست که هنوز پابرجاست و در آن پرواز انجام می شود. این فرودگاه در آگوست 1909 توسط ارتش ایالات‌متحده آمریکا برای آموزش دو افسر ارتش جهت یادگیری پرواز اولین هواپیمای دولتی تأسیس شد. فرودگاه کالج پارک در تاریخ هوانیروز نقش مهمی دارد. این مکان خانه ی بسیاری از خلبانان مشهور و مخترعین هوانیروز می باشد. این فرودگاه برای بسیاری از "اولین" ها مشهور می باشد:  اولین مسافر زن, اولین پرواز هلیکوپتر کنترلی و .... این فرودگاه هم اکنون برای پروازهای عمومی استفاده می شود و دارای یک موزه می باشد.

 برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های جهان - خرید بلیط هواپیما

2.فرودگاه هامبورگ ، آلمان (Hamburg Airport , Germany)
دومین فرودگاه قدیمی که هنوز استفاده می شود فرودگاه هامبورگ المان است. این فرودگاه در 1911 افتتاح شده است. آشیانه های فرودگاه برای اهداف نظامی در طول جنگ جهانی اول استفاده می شده است تا زمانیکه در 1916 به آتش کشیده شد.  این فرودگاه بعد از جنگ جهانی دوم برای ترابری هوایی برلین استفاده می شده است. در حال حاضر این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های آلمان می باشد. 15610072 مسافر و 158398 پرواز در سال 2015 در این فرودگاه جا به جا شده اند.

 برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های جهان - خرید بلیط هواپیما

3.فرودگاه شورهام ، انگلیس ( Shoreham Airport , England)
بریتانیا قدیمی‌ترین فرودگاه که به‌طور دائم بهره‌برداری شده است را دارا می باشد. این فرودگاه در 1910 راه‌اندازی شده است. شرهام قدیمی‌ترین فرودگاه انگلیس و قدیمی‌ترین فرودگاه جهان برای اهداف تجاری می باشد. این فرودگاه در طول جنگ جهانی دوم برای پرواز هواپیماهای ارتش استفاده‌شده  است. در حال حاضر از این فرودگاه برای آموزش خلبان, پرواز هلیکوپتر و هواپیماهای سبک استفاده می شود. همچنین گاهی اوقات از این فرودگاه به‌عنوان لوکیشن فیلمبرداری استفاده می شود ، خرید بلیط هواپیما .

 برخی از قدیمی‌ترین فرودگاه های جهان - خرید بلیط هواپیما

4.فرودگاه آمستردام ، هلند (Amsterdam Airport , The Netherlands) 
این فرودگاه شلوغ ترین فرودگاه قدیمی و اولین فرودگاه بین المللی هلند می باشد. فرودگاه آمستردام در ابتدا به‌عنوان ایرباس برای ارتش در 1916 استفاده‌شده است. این فرودگاه امستردام را به یک مقصد ارزان و راحت برای دسترسی مسافران تبدیل کرده است. سالیانه 50 میلیون مسافر در این فرودگاه جا به جا می شوند. نکته ی جالب در مورد این فرودگاه این است که این فرودگاه از مفهوم تنها یک ترمینال می کند و مسافران به تمامی امکانات  در زیر یک سقف دسترسی دارند.

نویسنده : سارا مصطفی پور


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس