راهنمای استرداد آنلاین بلیط هواپیما

سایت اینترنتی خرید بلیط هواپیما دیده بان یکی از سایت های برتر فروش بلیط هواپیما می باشد که خدمات خوبی را به کاربران خود ارائه می دهد. یکی از این خدمات امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما می باشد. اگر چنان چه هر لحظه از شبانه روز تغییری در پرواز شما صورت گرفت که نیاز به کنسل کردن بلیط باشد نگران نباشید، چون می توانید از قابلیت استرداد آنی بلیط هواپیما استفاده کنید که بلافاصله پول به حسابتان بازگشت داده خواهد شد. اهمیت این امکان وقتی مشخص می شود که بدانید درصد جریمه ی کنسلی از هزینه ی بلیط در صورت انصراف از سفر کسر می شود،براساس فاصله ی کنسل کردن بلیط تا زمان پرواز جریمه کنسلی محاسبه می شود و در خارج از ساعات اداری یا روزهای تعطیل،استفاده از سایت دیده بان راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای کنسل کردن بلیط است. برای استرداد بلیط مراحل زیر را طی کنید.

1-ابتدا باید وارد سایت شوید. سپس باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار از قسمت بالا سمت چپ سایت گزینه ی "ورود" را انتخاب کنید. سپس ایمیل و رمز خود را وارد کنید و روی "ورود" کلیک کنید تا وارد پنل کاربری خود شوید. در پنل کاربری خود می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما را مشاهده کنید.

2-پس از وارد کردن اطلاعات وارد حساب کاربری خود می شوید. حال از قسمت بالای سایت سمت چپ روی قسمت "پنل کاربری" کلیک کنید تا وارد صفحه ی زیر شود. سپس در قسمت بالا روی بخش "رزرو های من" کلیک کنید.  حال لیست بلیط های رزرو شده نشان داده خواهد شد. 

3-حال روی " استرداد" کلیک کنید تا بلیط که میخواهید استرداد کنید نشان داده شود. در این قسمت عنوان و نام و نام خوانوادگی که بلیط برایش صادر شده را می توانید مشاهده کنید. وضعیت بلیط راهم می توانید در قسمت مشخص شده زیر آن مشاهده کنید. 

4-سپس بلیطی را که قصد دارید تا استرداد کنید "انتخاب" کنید. برای این کار تیک آن را بزنید. 

5-برای مشاهده ی درصد جریمه ی که به خاطر استرداد از شما کم می شود روی گزینه ی " نمایش جریمه ی استرداد " کلیک کنید. در این صورت قیمت خرید بلیط، درصد جریمه، مبلغ جریمه، مبلغ بازگشتی و شماره ی بلیط نمایش داده خواهد شد.

6-پس از انتخاب بلیط روی گزینه ی "استرداد" کلیک کنید. پس از این کارصفحه ای باز می شود که شامل دو گزینه می باشد. گزینه ی اول بیانگر " استرداد بلیط بر اساس قوانین کنسلی" می باشد، گزینه ی دوم "بدون جریمه" می باشد. در صورتی بلیط ها توسط خود هواپیمایی لغو شده باشد یا بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشند باید از گزینه ی دوم استفاده کرد. پس انتخاب یکی از این دو گزینه، "استرداد" را بزنید.

برای مشاهده ی قوانین استرداد بلیط باید کنار گزینه ی یک "مشاهده ی قوانین" را کلیک کنید. پس از کلیک کردن می توانید قوانین در نظر گرفته شده برای کنسل کردن بلیط را مشاهده کنید که عکسی مشابه زیر برای شما نشان داده خواهد شد.

7-پس از انتخاب گزینه ی استرداد گزینه ای مبنی بر اطمینان شما برای کنسل کردن بلیط می آید. توجه داشته باشید که اگر" ok " را بزنید عملیات پایان خواهد یافت و بلیط شما کنسل می شود.

8-اگر عملیات موفقیت آمیز بوده باشد پیامی مبنی بر اینکه "استرداد بلیط موفقیت آمیز بوده و مبلغ به حساب شما باز می گردد" برایتان نشان داده خواهد شد و پول به حسابتان برگشت داده خواهد شد.

 

 


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس