5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

استانبول بواسطه مسیرهای آبی مسحوركننده و هزاران سال تاریخ، در هر فصلی از سال جذاب و چشم نواز است. هنوز هم مسافران باتجربه و آگاه ازدحام های فصل تابستان را جا می گذارند تا شهری پر جنب و جوش با سنت های چند صد ساله، جاذبه های بدیع و سرزندگی بی وقفه شهری را پیدا كنند. در این مطلب 5 طریقی كه می تواند به شما كمك كند در این زمستان این وضعیت را خودتان حس كنید، ارائه شده است. 

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

1. هدایت كروز (كشتی تفریحی)

بندر دریانوردی پر جنب و جوش استانبول هر ساله پذیرای بیش از 600 هزار بازدید كننده بوده و ترمینال اصلی آن كاراكوی یولكو سالونو (سالن مسافر كاراكوی)، تنها چند دقیقه از مكان های تاریخی همچون مسجد آبی و ایا صوفیه فاصله دارد. در فصل پر بازدید، از آوریل تا اكتبر، گردشگران مشتاق این مكان ها را بسیار پرازدحام می سازند، بطوری كه 45 دقیقه در صف خواهید بود تا وارد قصر تاپكاپی شوید و در زیرِ زمین در منبع آب باسیلیكا كه تنگناترسی را در انسان القا می كند، گردش كنید. خوشبختانه توده های دریایی تقریبا در طول ماه های زمستان ناپدید می شوند. از دسامبر تا ماه مارس، صف ها برای مسجد آبی به ندرت بیشتر از 10 دقیقه طول می كشد و فروشنده ها در بازار بزرگ (گرند بازار) به احتمال زیاد مادربزرگ های تركیه ای هستند تا گردشگران دوربین به دست.     

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

2. هواپیماها، قطارها و اتومبیل ها

این پایتخت فرهنگی از قرن پنجم قبل از میلاد یك مركز تجارت و ترانزیت جهانی بوده و اكنون بیش از هر زمان دیگر قابل دسترس است. خطوط هوایی حمل و نقل ملی تركیه از فرودگاه JFK نیویورك سیتی پروازهای مستقیم با هزینه هایی كه از 500 دلار برای سفردوسره شروع می شود، دارند. بعلاوه اینكه اخیرا اطاق استراحت بیزینس كلاس به مساحت 32000 فوت مربع در فرودگاه آتاتورك استانبول احیا شده است. در ضمن شهرنشین ها به محض رسیدن می توانند از ترافیك شدید استانبول فرار كرده و بوسفور را به آسانی از طریق مارماری جدید كشتی رانی كنند. این تونل زیرآبی هشت و نیم مایلی بخش های اروپا و آسیایی شهر را با فاصله 5 دقیقه ای به هم متصل می كند.  

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

3. نوشیدنی ها 

مسافران تشنه دلگرم و امیدوار می شوند. به دنبال بهره مندی از نوشیدنی های بومی عالی در ماه سپتامبر، ترك ها به یك گرم كننده زمستانی روی می آورند. اگ ناگ مربوط به آناتولی كه از شیر، شكر، دارچین و پودر سالب (ثعلب)، یك ماده نیروبخش تهیه شده از ثعلب های كاملا پودر شده، آماده می شود. ثعلب به عنوان یك سپر خوب در آب و هوای سرد بوده، كه تقریبا در ماه هایی كه پیش رو داریم همه جا پیدا می شود: فروشنده های خیابانی بشكه های مسی حاوی مواد خوراكی را در سرتاسر خیابان های سلطان احمِت به زور جلو می برند، كشتی ها در سطح بوسفور فنجان هایی از چای تركی سیاه را در پهلوی اسكله سرو می كنند و قهوه خانه های زیبای بی اوغلو همچون پرانوسترا در كل زمستان آن را در حالیكه بخار از آن خارج می شود در داخل لیوان های چینی می ریزند.

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

4. خوابیدن در محیط بیرون

چندین هتل دار در استانبول فروشگاه هایی را از چندسال پیش دایر كرده اند. ماما شلتر، برند مالی فوق العاده عجیب فیلیپ استارك در مجاورت منطقه Beyoglu در سال 2013 افتتاح شد و در شانگری لا بوسفر 186 اتاق شیك، دو رستوران غذاخوری خوب و دو چشمه آب معدنی در كلوب ورزشی بسیكتاس در ماه می 2013 عرضه شد. در شانگری لا در ماه ژانویه و فوریه، برای یك اتاق مجلل با یك بالكن فرانسوی و وای فای مجانی هزینه 345 دلار برای هر شب هست. 

5 دلیل برای رفتن به استانبول در زمستان - خرید بلیط هواپیما

5. رقص

هیچ مهمانی ای به پای مهمانی های استانبول نمی رسد، زیرا تفریحات شبانه در اینجا خارق العاده است. در ماه های سرد زمستان، منظره بیرونی كلوب بوسیله یكسری ویژگی های داخلی همچون اتاق خصوصی در هتل Ulus 29 جایگزین می شود. در منطقه بیاغلو، زمانی كه دما پایین می آید، پشت بام رستوران پرطرفدار نو تراس مهمانی را به طبقه همكف ساختمان انتقال داده و كلوب رقص نو پرا را بازگشایی می كند.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس