معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

فرودگاه جدید شیراز به نام فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در سال 1340 به عنوان فرودگاه اصلی شیراز در زمینی به مساحت حدود 500 هکتار موردبهره برداری قرار گرفت و از سال 1345 به عنوان فرودگاه بین المللی مطرح گردید.در حال حاضر فرودگاه شیراز به عنوان فرودگاه مرکز استان مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات و وسایل کمک ناوبری DVOR/DME و ILS و ... بوده و همچنین از پیشرفته ترین رادار موجود جهان به نام MSSRIO برخوردار است. با فعال شدن و بهره برداری این رادار در آینده نزدیک فرودگاه بین المللی شیراز به عنوان مرکز کنترل دوم کشور عملیاتی می شود.اکنون فرودگاه شیراز دارای 13 مسیر هوایی (ROUTE ) می باشد. پروازهای خارجی به کشورهای سوریه ، قطر، امارات متحده عربی(دوبی - ابوظبی) بحرین، کویت، عربستان سعودی(حج عمره و تمتع ) و بصورت موردی در مسیر مصر، سودان، روسیه، ترکیه و ... انجام می شود و در مسیر داخلی نیز به شهر های تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، آبادان، کرمانشاه، بوشهر، لنگه، لار، لامرد، بندرعباس، کیش، قشم، سیری، لاوان و در صورت نیاز به سایر فرودگاه های داخلی پرواز انجام می شود.

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

همچنین ساختمان فنی و عملیاتی تازه تأسیس فرودگاه شیراز مشتمل بر طبقات اداری و پشتیبانی و فنی و عملیاتی و برج مراقبت با ارتفاع بالغ بر ۴۵ متر از سطح زمین با تجهیزات اداری و عملیاتی پیشرفته با وسعت حدود ۷۵۰۰ متر مربع همراه با ساختمانهای فنی و موتورخانه و سالن آمفی تئاتر وپذیرائی و فضای سبز زیبایی حدود ۵۰٫۰۰۰ متر مربعی یکی از چشم اندازها و شاخص‌های قابل توجه این فرودگاه می‌باشد. این فرودگاه open sky است و فعالیت این فرودگاه ۲۴ ساعته است. این فرودگاه سه ترمینال دارد ترمینال ۱ پروازهای داخلی -ترمینال ۲ پروازهای خارجی- ترمینال ۳ پروازهای حجاج است.در حال حاضر تمام گردشگران و تجار غیر ایرانی کشورهای مختلف به استثنای کشورهای آمریکا، کانادا، کلمبیا، بریتانیا، پاکستان، عراق، افغانستان، اردن، بنگلادش و سومالی پس از ورودی به کشور ازطریق فرودگاه شیراز می‌توانند ویزای توریستی دو هفته‌ای در مدت کمتر از ۱۵ دقیقه دریافت کرده و به کشور وارد شوند. اتباع اسرائیلی اجازه ورود به کشور را ندارند.

فرودگاه بین‌المللی شیراز

ایرلاین های فعال در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب  شیراز و مسیر های پروازی ار فرودگاه شیراز به ترتیب زیر می باشد.آتا ایر ( پرواز شیراز به تبریز)،ایران ایر ( پرواز شیراز به لندن) و (پرواز شیراز به بغداد) و (پرواز شیراز به دوحه) و (پرواز شیراز به بحرین) و (پرواز شیراز به بندرعباس) و (پرواز شیراز به بندرلنگه) و (پرواز شیراز به اصفهان) و (پرواز شیراز به تهران)، ایران ایرتور (پرواز شیراز به آبادان) و (پرواز شیراز به کیش) و (پرواز شیراز به مشهد) و (پرواز شیراز به تهران)، آسمان ( پرواز شیراز به دبی) و ( پرواز شیراز به مسقط) و ( پرواز شیراز به نجف) و ( پرواز شیراز به کویت) و ( پرواز شیراز به لامرد) و ( پرواز شیراز به مشهد) و ( پرواز شیراز به تهران) و ( پرواز شیراز به تبریز) و ( پرواز شیراز به رشت) و ( پرواز شیراز به کرمانشاه) و ( پرواز شیراز به زاهدان) و ( پرواز شیراز به ساری) و ( پرواز شیراز به چابهار) و ( پرواز شیراز به بندرعباس) و ( پرواز شیراز به کرمان) و ( پرواز شیراز به کیش) و ( پرواز شیراز به اهواز) و ( پرواز شیراز به آبادان) و ( پرواز شیراز به سیری) و ( پرواز شیراز به لار) و (پرواز شیراز به قشم)، ماهان ایر (پرواز شیراز به تهران) و (شیراز به کوالالامپور) و (پرواز شیراز به مشهد)، کیش ایر (پرواز شیراز به کیش) و (پرواز شیراز به تهران)، قطر ایرویز (شیراز به دوحه)، ترکیش ایرلاینز (پرواز شیراز به استانبول)، اسکای ایرلاینز (پرواز شیراز به استانبول)، گلف ایر (پرواز شیراز به بحرین)، ایرعربیا (پرواز شیراز به شارجه)، جزیره ایرویز (پرواز شیراز به کویت)، پگاسوس ایر (پرواز شیراز به غازی عینتاب).

مسافران محترم می توانند اطلاعات پرواز فرودگاه شیراز را در لینک زیر مشاهده کنند :

اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس