معرفی ونیز چین سوژو

ونیز چین، سوژو  Suzhou، شهر زیبای كانال ها در چین كه به عنوان واكنش آسیایی ها در برابر شهر ونیز ایتالیا در نظر گرفته می شود، ولی در واقع بوسیله مونتاژ شرقی سرقت شده است. چراكه Suzhou مشخصه خاص خود را دارد، یك مكان منحصر به فرد در بالای شبكه ای پر زرق و برق از كانال ها كه توسط مونتاژ شرقی ساخته شده تا به معنای واقعی كلمه مشابه ونیز ایتالیا باشد. این شهر در شهرستان بندر دالیان چین واقع شده است. مونتاژ آسیایی، پروژه 1.26 میلیون دلاری است كه از شهر ونیز و معماری كلاسیك ایتالیایی آن گرفته شده است. كانال ها 2.4 مایل طول دارند كه می تواند بوسیله ونیزی های قدیمی كه گندولا می رانند گشت و گزار در آن صورت گیرد.

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

ساكنانِ محلی خانه ها و توریستها، نقاشی های دیواری داخل آن، زیر سایبان ها و سنگفرش های سراسر آن را دوست دارند. این فرصتیست برای مردمی كه نمی توانند خارج از كشور بروند تا جاهای دیدنی كشورهای خارجی را ببینند و دید آن ها را بازتر می كند تا در مورد سنت ها و قوانین خارجی بیشتر بدانند. اما یك لحظه صبر كنید. آیا غذاهایی مثل اودون و كوفته یكی اند؟ در مورد سوپ سبزی ولوبیا و ماکارونی چطور؟ اگر این ها می توانند جای هم رو بگیرند شما هم شاید توانستید ونیز را اینجا پیدا كنید، در مونتاژ شرقی چین. تعجب نكنید این ها حرف های من نویسنده نیست، حرف های غربی هاست به ونیز ما شرقی ها!Suzhou، شهر زیبای كانال ها در چین كه به عنوان واكنش آسیایی ها در برابر شهر ونیز ایتالیا در نظر گرفته می شود، ولی در واقع بوسیله مونتاژ شرقی سرقت شده است. چراكه Suzhou مشخصه خاص خود را دارد، یك مكان منحصر به فرد در بالای شبكه ای پر زرق و برق از كانال ها كه توسط مونتاژ شرقی ساخته شده تا به معنای واقعی كلمه مشابه ونیز ایتالیا باشد.

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

این شهر در شهرستان بندر دالیان چین واقع شده است. مونتاژ آسیایی، پروژه 1.26 میلیون دلاری است كه از شهر ونیز و معماری كلاسیك ایتالیایی آن گرفته شده است. كانال ها 2.4 مایل طول دارند كه می تواند بوسیله ونیزی های قدیمی كه گندولا می رانند گشت و گزار در آن صورت گیرد. ساكنانِ محلی خانه ها و توریستها، نقاشی های دیواری داخل آن، زیر سایبان ها و سنگفرش های سراسر آن را دوست دارند. این فرصتیست برای مردمی كه نمی توانند خارج از كشور بروند تا جاهای دیدنی كشورهای خارجی را ببینند و دید آن ها را بازتر می كند تا در مورد سنت ها و قوانین خارجی بیشتر بدانند. اما یك لحظه صبر كنید. آیا غذاهایی مثل اودون و كوفته یكی اند؟ در مورد سوپ سبزی ولوبیا و ماکارونی چطور؟ اگر این ها می توانند جای هم رو بگیرند شما هم شاید توانستید ونیز را اینجا پیدا كنید، در مونتاژ شرقی چین.  تعجب نكنید این ها حرف های من نویسنده نیست، حرف های غربی هاست به ونیز ما شرقی ها!

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

 Suzhouشهر بزرگی در غرب شانگهای هست كه به خاطر كانالها، پل ها و باغ های سنتی اش شهرت دارد. این شهر مركز اقتصادی بزرگ و نقطه تمركز تجارت و صنعت می باشد. دومین شهر بزرگ استان جیانگسو بعد از مركز آن، نانجینگ است. این شهر در پایین رودخانه یانگ تسه و سواحل دریاچه تای قرار گرفته و به ناحیه دلتای رودخانه یانگ تسه تعلق دارد. Suzhou شهری با جمعیت 4.33 میلیون نفریست. این شهر قدمت 2500 ساله دارد با آثار زیبا و مكان های تاریخی جالب. در سال 1978 بعد از شروع اصلاحات اقتصادی این شهر به یكی از شهر های با سرعت رشد زیاد در جهان در 35 سال گذشته مبدل شد، با نرخ رشد تولید ناخالص ملی حدود14  درصد . كانال های شهر، پل های سنگی، معابد و باغ های طراحی شده دقیق به وضعیت آن به عنوان یكی از جذابیت های تاپ توریستی در چین كمك نموده است. Suzhou لقب ونیز شرق یا ونیز چین را به خود گرفته است.

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

زمانی كه كشتی یك مقام كره ای غرق شد این شانس را داشت كه بیشتر شرق چین از ژیجیانگ تا لیائونینگ را در سر راهش در سال 1488 ببیند. او توضیح داده كه فوق العاده ترین شهری كه دیده است Suzhou  بوده است. بسیاری از باغ های خصوصی بوسیله مردم سلسله های مینگ و كینگ ساخته شده بودند. با این حال در سال 1860 شهر فاجعه ای دیگر را به خود دید، وقتی كه سربازان تاپینگ شهر را تسخیر كردند. در نوامبر 1863 ارتش همیشه پیروز چارلز گوردون شهر را از نیروهای تایپینگ بازپس گرفت. بحران دیگر حمله ژاپن بود (1937). بسیاری از باغ ها بعد از پایان جنگ ویران شده بودند. در اوایل دهه 1950 بازسازی انجام شد و باغ ها همچون باغ متولی هامبل و باغ لینگرینگ دوباره ساخته شدند.

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

از لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر سوژو بر روی جلگه دریاچه تای جنوب رودخانه یانگ تسه، حدود 100 كیلومتری غرب شانگهای و حدود 200 كیلومتری شرق نانجینگ قرار گرفته است. آب و هوا در این منطقه چهار فصلی بوده، اقلیم نیمه حاره ای مرطوب متاثر از موسم بارندگی با تابستان های مرطوب و زمستان های خنك و ابری و نمناك با ریزش برف در برخی اوقات، را دارد. بادهایی از منشا سیبری در تابستان می توانند باعث كاهش دما تا زیر صفر شود. درحالی كه بادهای مخالف در تابستان دما را تا 35 درجه بالا می برند.خرید بلیط هواپیما

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

سوژو بخاطر باغ هایش شهرت فراوانی دارد. باغ متولی هامبل و باغ لینگرینگ مشهورترین باغ های كلاسیك در چین هستند. عمارت كنگ لانگ، باغ لیون گرو، باغ متولی هامبل و باغ لینگرینگ به ترتیب باغ های به سبك سلسله های سونگ، یوان، مینگ و كینگ را به نمایش می گذارند.چندین باغ دیگر نیز در سوژو وجود دارد: تپه ببر این مكان مقصد توریستی محبوبی هست و بخاطر زیبایی طبیعی و نیز به دلیل تاریخی بودنش شهرت فراوانی دارد. از معابد سوژو می توان به این موارد اشاره كرد: معبد هنشن كه معبد بودا و صومعه ای در سوژو هست. معبد زیووان كه بزرگ ترین معبد بودا در سوژو هست. معبد زوانمیائو كه یك معبد مهم تائوئیست هست با تاریخی كهن.

معرفی ونیز چین سوژو - خرید بلیط هواپیما

پارك صنعتی سوژو ، این پارك بزرگ ترین پروژه همكاری بین چین و سنگاپور بوده و در كنار دریاچه جینجی در شرق شهر باستانی سوژو واقع است. این پارك محدوده ای 288 كیلومتر مربعی را در برمی گیرد كه چین و سنگاپور در 80 كیلومتر مربع همكاری دارند.
طولانی‌ترین سفرها، حتی سفرهای چند هزار كیلومتری با یك گام شروع می‌شوند. "لائوژو"

 


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس