ضرورت نوسازی ناوگان شرکت‌های هواپیمایی

آخوندی در سومین جلسه شورای‌ عالی هواپیمایی کشوری بر برنامه‌ریزی شرکت‌ های هواپیمایی برای نوسازی ناوگان تاکید کرد.عباس آخوندی اعلام کرد : در درجه اول بدهی شرکت‌ هایی را که تاکنون اقدام به پرداخت بدهی‌های خود به شرکت فرودگاه‌های کشور نکرده‌اند استمهال کرده است و در صورت بی‌اعتنایی اقدام حقوقی انجام دهید.سومین جلسه شورای‌عالی هواپیمایی کشوری در سال جدید به ریاست دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و با حضور علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.
در این جلسه درخواست صدور پروانه بهره‌­برداری برای یکی از شرکت‌های تازه تاسیس طرح و پس از ارائه گزارشی از وضع شرکت مذکور، وضع سرمایه ثبتی و ناوگان مورد استفاده از نظر سهام‌داران ، هیئت مدیره ، مدیر عامل و اعضای شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت با موافقت وزیر راه و شهرسازی همراه نشد. آخوندی در این باره تأکید کرد : همه شرکت‌های هواپیمایی باید برای نوسازی ناوگان خود برنامه‌ریزی کرده است و هرچه سریعتر نسبت به آن اقدام کنند. وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره مسئله دسترسی به اینترنت در فرودگاه‌ها با بیان این که این موضوع مهمی است و باید نسبت به رفع این کمبود با در نظر گرفتن مسائل امنیتی فضای سایبری اقدام شود ، شرکت فرودگاه‌های کشور را موظف به ارائه گزارش و درخواست کتبی در این باره با تمامی جزئیات لازم کرد تا جهت هماهنگی‌های امنیتی در هیئت وزیران مطرح و شخصا از سوی رئیس جمهور مورد اقدام و پیگیری قرار گیرد.
وی همچنین درباره بحث بدهی‌های شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌های کشور نیز که به عنوان دستور کار دیگر این شورا از سوی شرکت‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفت ، بیان کرد: در درجه اول بدهی شرکت‌هایی که تاکنون اقدام به پرداخت بدهی‌های خود به شرکت فرودگاه‌های کشور نکرده‌اند را استمهال کرده و در صورت بی‌اعتنایی اقدام حقوقی انجام دهید. اداره شرکت‌ها باید بر مبنای اصول بازرگانی باشد. چنانچه پول و بدهی شرکت‌ها به موقع پرداخت نشود باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس