فروردین 95 اولین پرواز جدید ازخراسان جنوبی صورت می‌گیرد/ فرودگاه های خراسان جنوبی ظرفیت پذیرش روزانه 50 هواپیما را دارد

مدیرفرودگاه های خراسان جنوبی گفت: قرار است از 11 فروردین 95 روزهای چهارشنبه عصر در مسیرهای مشهد، بیرجند و تهران پروازهای شرکت هما انجام شود. هادی سلامی، مدیرفرودگاه های خراسان جنوبی  به افزایش پرواز در استان اشاره کرد و گفت: طبق پیگیری هایی که من، استاندار و نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی انجام دادند و طی دیداری با مدیر شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران داشتیم ایشان قول افزایش پروازها را به ما دادند که به دلیل کمبود ناوگان تا در سال آتی این افزایش محقق می شود. وی افزود: قرار است از 11 فروردین 95 روزهای چهارشنبه عصر در مسیرهای مشهد بیرجند و تهران پروازهای شرکت هما انجام شود. مدیرفرودگاه های خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه برنامه افزایش پرواز در استان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شرکت هما و ماهان قرار است برای استان ما پرواز بگذارند که این قول ها به ما داده شده است. سلامی بیان کرد: امیدواریم این شرکت ها اگر خریدشان بابت ناوگان هواپیماها محقق شد و آن مجوزهای لازم را دریافت کردند سهم خراسان جنوبی را از این افزایش پروازها ادا کنند.
با افزایش پروازها هنوز نیاز استان محقق نمی شود
وی تصریح کرد: با افزایش پروازهایی که قرار است صورت بگیرد هنوز نیاز خراسان جنوبی از پروازها محقق نمی شود و در برخی روزها لازم است که دو یا سه پرواز صورت بگیرد. مدیر فرودگاه های خراسان جنوبی اضافه کرد: هم چنین برای افزایش پروازها با بخش خصوصی جلساتی گرفته شد که پروازهای چارتری در استان داشته باشیم اما باید چارترها کمک کنند به اینکه افزایش پرواز داشته باشیم. سلامی با اشاره به اینکه دو سال برای اینکه پرواز کیش از استان صورت بگیرد تلاش شد اما هنوز به نتیجه نرسیده است، ادامه داد: باز هم مکاتبات و مطالبات خود را به شرکت هواپیمایی کیش ایر انجام می شود تا این خواسته محقق شود. وی با بیان اینکه بیشتر سفرهای مردم خراسان جنوبی در ایام نوروز 95 زمینی است، گفت: بیشتر برنامه افزایش پروازها برای کل سال است. مدیرفرودگاه های خراسان جنوبی بیان کرد: افزایش قیمت بلیط  طبق ماده 161 قانون پنجم توسعه است که براساس خبرهایی که ما شنیدیم افزایش قیمت بلیط در سال آتی خواهیم داشت. سلامی با اشاره به اینکه پروازها به عتبات عالیات نیز در ایام عید شنبه ها انجام می شود، افزود: تا این لحظه برنامه ای مبنی بر لغو پروازها اعلام نشده است.
افزایش هواپیما برای استان ما مستلزم خیلی از مسائل پیچیده است
وی با بیان اینکه افزایش هواپیما برای استان ما مستلزم خیلی از مسائل پیچیده است، اذعان کرد: وقتی هواپیما به ناوگان کشوری اضافه شود تعداد پروازها برای استان ما افزایش خواهد یافت. مدیرفرودگاه های خراسان جنوبی تصریح کرد: لزوم اینکه هواپیمایی برای خراسان جنوبی باشد این است که در استان شرکت هواپیمایی با هزینه و سرمایه اینجا تاسیس شود که آن موضوع را نیز با تشویق سرمایه گذاران سعی می کنیم تا بتوانیم انجام دهیم. سلامی خاطرنشان کرد: فرودگاه های استان با توجه به پروژه ها، باندهای پرواز، سیستم های ناوبری، کنترل، ترمینال ها، مبادی ورودی انجام شده است در حال تغییرات در جهت پیشرفت و توسعه است. وی با تاکید بر اینکه فرودگاه های استان این ظرفیت را دارد که روزانه بالغ بر 50 هواپیما را بپذیرد، یاداورشد: این ظرفیت در استان وجود دارد که قسمت های مختلف دست به دست هم بدهند تا تعداد پروازهای استان افزایش یابد.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس