پایانه بار فرودگاه اصفهان تا چند روز آینده افتتاح می‌شود

استاندار اصفهان با تاکید براینکه تشکیل میز روسیه در اتاق بازرگانی اصفهان ضروری است، گفت: پایانه بار فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در چند روز آینده افتتاح می شود.رسول زرگرپور در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان افزود: اتاق بازرگانی نیز باید از هرگونه حمایتی از صادرات استان به روسیه دریغ نکند. وی با بیان اینکه برخی محصولات تولید استان برای صادرات به روسیه استاندارد لازم را از نظر بسته بندی ندارد، گفت: برخی محصولات استان با مازاد تولید روبرو است و باید با آسیب شناسی مشکلات موجود در راستای صادرات به کشور روسیه، این مشکلات برطرف شود. استاندار اصفهان اضافه کرد: باید بررسی شود که مشکل اصلی چیست و آیا در بسته بندی، استانداردسازی و پایانه مشکل ایجاد شده است یا شاید ما نتوانسته ایم این زنجیره ها را تکمیل کنیم.
وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی اصفهان باید بصورت قویتر در این زمینه اقدام کند. زرگرپور همچنین با اشاره به صادرات، اظهار کرد: بر اساس گزارش گمرک اصفهان در 11 ماهه سال 1394 واردات کل کشور حدود 11 میلیارد دلار کاهش داشته است. وی با بیان اینکه چین، عراق، امارات، افغانستان و هند اهداف اول صادرات ایران هستند، افزود: گمرک اصفهان، هفتمین گمرگ کشور و اقلام صادراتی گمرکات این استان شامل 659 قلم به 81 کشور است. استاندار اصفهان با اشاره به اینکه صادرات گمرکات استان 11 درصد نسبت به سال قبل کاهش ارزشی داشته است، تصریح کرد: دلیل اصلی آن کاهش ارزش صادرات فرش ماشینی کاشان و محصولات فولاد بوده است. وی بیشترین صادرات استان را فراورده های نفتی، چدن، آهن، فولاد، فرش و کفپوش، محصولات سرامیکی، مصنوعات آهن و فولاد، محصولات لبنی، مصنوعات گرانبها، مواد و اشیاء پلاستیکی و مس و مصنوعات آن برشمرد و گفت: بیشترین صادرات استان به عراق، پاکستان و افغانستان است.
زرگرپور خاطرنشان کرد: در 11 ماه امسال 654 کیلوگرم طلا از استان اصفهان به کشور امارات متحده عربی صادر شد. استاندار اصفهان همچنین خبر داد: پایانه بار فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در چند روز آینده افتتاح می شود. گزارش صادرات گمرک استان، گزارش سفر هیات بازرگانی به روسیه، گزارش مدیرکل فرودگاه استان درباره گمرک فرودگاه و اقدامات صورت گرفته برای تجهیز و تکمیل آن و همچنین گزارش مدیرعامل شرکت نمایشگاه های استان از برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در 10 نمایشگاه معتبر جهانی در این نشست ارائه شد.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس