مرکز نظارت کل فرودگاه‌های کشور افتتاح می شود

مدیرکل فرودگاه‌های کشور گفت:مرکز نظارت تصویری کل فرودگاه‌های کشور نیز تا پایان سال95 به بهره‌برداری می‌رسد. رحمت‌الله مه‌آبادی در مراسم بهره برداری همزمان 14 پروژه فرودگاهی در تهران و مشهد اظهار کرد: حدود 10 روز پیش طرح تحول ساختار فضای کشور با ایجاد 7 هزار و 100 کیلومتر راه هوایی جدید، یک طرفه شدن راه‌های هوایی و استفاده از راه‌های هوایی مبتنی بر فناوری ماهواره‌ای در فاز اول به بهره برداری رسید. وی تصریح کرد: در همین قالب پروژه‌هایی در فرودگاه‌های مهرآباد و هاشمی‌نژاد به صورت پایلوت به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه علاوه براینکه فرودگاه‌های مهرآباد و مشهد پروژه‌های دیگری در تبریز، کرمان، زاهدان، شیراز و اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها تاکنون حدود 40 میلیارد تومان هزینه شده که تا مبلغ 50 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. وی با اشاره به بهره‌برداری از مرکز نظارت تصویری فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، گفت: مرکز نظارت تصویری کل فرودگاه‌های کشور نیز تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. در این مراسم سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با اشاره به این‌که ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی 4 ماه پیش تشکیل شد، گفت: برای خوب سپری شدن سفر یک گردشگر خارجی در ایران باید 27 سازمان، نهاد و دستگاه با هم هماهنگ باشند.
وی با بیان این‌که در بحث جاذبه‌های گردشگری رتبه 15 تا 20 دنیا را در اختیار داریم، افزود: به لحاظ گردشگر ورودی در میان 50 کشور اول دنیا رتبه 47 را داریم و از منظر درآمدهای حاصل از گردشگری کشورمان 7.5 تا 8 میلیارد دلار در سال درآمد دارد که هم‌اکنون رتبه 36 دنیا را در اختیار داریم. وی همچنین با اشاره به این‌که سهم ایران از درآمدهای ارزی گردشگری جهان نیم درصد است که باید در افق سال 1404 به 2 درصد افزایش یابد، یادآور شد:‌تعداد گردشگران خارجی نیز باید از 5 میلیون نفر کنونی با رشد سالانه 10 تا 12 درصدی به حدود 20 میلیون گردشگر در سال 1404 افزایش یابد.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس