ورود 10 فروند هواپیمای مسافربری به کشور

رحمت‌الله مهابادی مدیر کل فرودگاه‌های کشور از ورود 10 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور خبر داد و گفت: با ورود این هواپیماها حدود 2 هزار صندلی به ناوگان هوایی اضافه خواهد شد. وی افزود: از بین این هواپیماها هفت فروند جدید است و سه فروند نیز زمین‌گیر بودند که در حال حاضر آماده پرواز می‌باشند.

** معرفی 4 شرکت هواپیمایی بدهکار به مقامات قضایی
مهابادی در ادامه در خصوص شرکت‌های بدهکار گفت: به شرکت‌ها ابلاغ شده تا بدهی‌های خود را بپردازند و اغلب آنها حضور یافته‌اند و توافقاتی انجام شد. وی با اشاره به اینکه چهار شرکت به مقامات قضایی معرفی شده است، گفت: امیدواریم این شرکت‌ها قبل از اقدامات قضایی حضور یابند تا این توافقات صورت گیرد. مدیرکل فرودگاه‌های کشور میزان این مطالبات با شرکت‌های هوایی را بیش از 7 هزار میلیارد ریال دانست اظهار داشت: اگر این مبلغ پرداخت نشود نمی‌توانیم خدماتی را ارائه کنیم و مردم متضرر خواهند شد، بنابراین تلاش کردیم تا با این شرکت‌ها آسان‌تر برخورد کنیم تا موجب گرفتاری مردم مخصوصا در این ایام نشود.

** تسهیلات برای نوروز چگونه است
مهابادی درادامه یادآور شد: بیش از20 طرح در دو فرودگاه مشهد و مهرآباد رونمایی و بهره‌برداری شد و علاوه بر آنها فرودگاه‌های دیگر هم آمادگی دارند و بسیاری از اصلاحات و بهسازی‌ها را انجام داده‌اند. مدیرکل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه در اصفهان نیز اقدامات بهینه صورت گرفته است گفت: سعی ما بر آن است که فرودگاه‌های مهم و پرترافیک را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و منابع را به سوی آنها گسیل کنیم.

** پیگیری دو هدف در سرمایه‌گذاری‌های خارجی
مهابادی در ادامه عنوان کرد: کوتاه سازی زمان توسعه از طریق منابع و انتقال دانش فنی برای سرعت بخشیدن به ساخت زیرساخت‌های فرودگاهی و ارتقای کیفی آنها یکی از اهداف ما در سرمایه‌گذاری‌های خارجی است. مدیرکل فرودگاه‌های کشور معتقداست که ارتقای دانش بهره‌برداری هم یکی دیگر از این اهداف است و اضافه کرد سالهاست به واسطه تحریم‌ها و موارد این چنینی نتوانستیم دانش خود را در حوزه خدمات‌رسانی ارتقا دهیم بنابراین قراردادها باید به گونه‌ای باشد که این امور محقق شود. وی در پایان یادآور شد: مجموع این دو هدف کمک خواهد کرد که هم در حوزه توسعه زیرساخت و هم در زمینه ارتقای کیفیت بهره‌برداری از فرودگاه‌ها بتوانیم خود را به فرودگا‌ه‌های برتر دنیا نزدیک کنیم.

 


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس