راه‌اندازی ایرلاین جدید در تهران و اصفهان

اخیرا شرکت‌های هواپیمایی داخلی با احتساب دو ایرلاین تازه تأسیس، موفق شدند ۵۰ فروند هواپیمای مسافری خریداری کنند که به تدریج در حال ورود به کشور است و تا پایان سال همه این هواپیماها وارد ناوگان هوایی کشور می‌شود. یک منبع آگاه ‌با بیان اینکه تا پایان سال جاری 50 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور می‌شود، اظهار داشت: تهیه همه این هواپیماها در قالب «خرید» است و اصلاً «اجاره به شرط تملیک» فعلاً نداریم. وی بیان کرد: در شرایط پس از تحریم است که موضوع اجاره به شرط تملیک هواپیما بیش‌تر نمود می‌یابد.

ایرلاین آتا

اعلام آمادگی دو شرکت هواپیمایی قدرتمند دنیا برای فروش هواپیما به ایران
این منبع آگاه ادامه داد: همچنین به‌ تازگی دو شرکت هواپیمایی قدرتمند دنیا اعلام کردند که حاضرند در قالب اجاره به شرط تملیک، هواپیمای مسافری در اختیار ایران قرار دهند. وی افزود: این دو شرکت اعلام کرده‌اند که حاضرند هواپیماها را بدون پیش پرداخت و‌ فقط در قالب اقساط «طبق قانون اجاره به شرط تملیک»، به ایرلاین های داخلی واگذار کنند، البته این را هم گفته‌اند که باید نتایج برجام واضح‌تر شود. این منبع آگاه گفت: کاهش واسطه‌گری در این سیستم و صنعت حمل و نقل هوایی موجب کاهش بسزای هزینه شرکت‌های هواپیمایی در خرید هواپیما می‌شود و این در رشد و ارتقا کیفیت خدمات تأثیر بسزایی دارد.

ایرلاین اترک

آغاز فعالیت ایرلاین جدید «تهران‌ایر» با 10 فروند ایرباس
وی اظهار داشت: بزودی شرکت هواپیمایی «تهران‌ایر» با 10 فروند هواپیمای ایرباس 320 به ریاست مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه‌های کشور، کار خود را در کشور آغاز خواهد کرد. روز هشتم آبان امسال، یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی وارد کشور شد که توسط شرکت هواپیمایی ماهان خریداری شده است.

ایرلاین ماهان

در این گزارش های اخیر خبر از تأسیس ایرلاین جدیدی به نام «نسیم» داده شده است؛ مرکزیت ایرلاین مذکور در اصفهان می باشد، ‌شرکت هواپیمایی «نسیم» 8 فروند هواپیما خریداری کرده است؛ این ایرلاین حاصل جوینت گروهی از آژانس‌هایی است که بیشترین چارتر مسیر نجف را آنها انجام می‌دهند؛ در حال حاضر ایرلاین مذکور با نام تجاری «بهشت نسیم امین»‌ چارتر می‌کند. ‌این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که تا 22 بهمن ماه امسال پروازهای خود را راه‌اندازی خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد فروش بلیت آنها به ایام نوروز 95 برسد.‌‌درواقع به تازگی 13 فروند بوئینگ 400ـ737 برای کشور خریداری شده است که 3 فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین می‌رسد، 2 فروند از این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و 8 فروند متعلق به شرکت هواپیمایی «نسیم» است.‌ همه این بوئینگ‌های خریداری شده تولید سال‌های 1995 تا 2000 میلادی هستند که موافقت اصولی و مجوز پذیرش هواپیما‌ها اخذ شده است.هواپیماهای مذکور اغلب دارای سن 15 سال به بالا هستند، ‌خرید این هواپیماها و موافقت‌نامه‌های اصولی آن پیش از تصویب این قانون انجام شد‌.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس