رضایت بیش از 70 درصد مردم از نحوه تهیه بلیط هواپیما در ایام نوروز

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به افزایش 20 درصدی پروازهای داخلی در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: با انجام نظرسنجی، بیش از 70 درصد مردم از نحوه تهیه بلیط هواپیما رضایت داشتند. مرتضی دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این نظر سنجی در فرودگاه مهرآباد انجام شد، زیرا تقریبا از این فرودگاه به تمام فرودگاه های کشور پرواز داریم. به گفته وی، بدون افزایش زیرساخت های فرودگاهی و با تامین ناوگان مناسب خوشبختانه در ایام تعطیلات نوروز 1395، تعداد پروازهای داخلی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 20 درصد افزایش یافت و مردم نیز از ارائه خدمات شرکت های هوایی رضایت نسبی داشتند و تاخیر پروازها نیز به حداقل رسید.
دهقان با بیان اینکه برای اجرای دستورالعمل رعایت حقوق مسافران، عملکرد شرکتهای هوایی به صورت دایمی رصد می شود، گفت: در صورتی که پروازی بیش از دو ساعت تاخیر داشته باشد سازمان هواپیمایی کشوری با انجام مکاتبه دلایل آن را از شرکت هوایی مربوطه جویا می شود تا حق و حقوق مسافران نادیده گرفته نشود. مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: شرکت های هوایی همواره به دنبال ارائه خدمات مناسب و انجام پروازهای خود در موعد مقرر هستند، اما برخی از عوامل از جمله بدی آب و هوا به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی در تاخیر پروازهای هوایی اثرگذار بود.
این مقام مسئول یادآورشد: خوشبختانه با همکاری همه عوامل پروازی و فرودگاهی امسال در ایام تعطیلات نوروزی مشکلی در فرودگاه های کشور به وجود نیامد، هرچند در این ایام با بدی آب و هوا و شرایط بد جوی در غرب، شرق و جنوب کشور مواجه بودیم. دهقان تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری تمام شرکت ها را بر اجرای دستورالعمل رعایت حقوق مسافران ملزم کرده است و شرکت های هوایی نیز اجرای این دستورالعمل را در دستور کار خود قرار داده اند و هر جا شکایتی شود سازمان هواپیمایی کشوری در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهد کرد. آمارها نشان می هد در ایام تعطیلات نوروزی از 25 اسفند تا 13 فروردین ماه بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر از هموطنان با استفاده از پروازهای هوایی در مسیرهای داخلی و بین المللی جابجا شدند.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس