تودیع و معارفه مدیرفرودگاه دزفول

تودیع و معارفه فرودگاه دزفول

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان) عبدالله کاشانی فر ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید فرودگاه دزفول با بیان اینکه افزایش تعداد پروازهای فرودگاه دزفول اصلی ترین دغدغه ما به عنوان متصدی این فرودگاه است، اظهار کرد: در طی پنج سال گذشته که تصدی فرودگاه را برعهده گرفته ایم خوشبختانه آمار پروازها بشدت افزایش یافته است به گونه ای که تا پیش از این فرودگاه دزفول تنها هفته ای دو پرواز داشت در حالی که اکنون این میزان به ۲۰ پرواز در هفته رسیده است.

وی به تعداد محدود پروازهای فرودگاه دزفول در طی سال های گذشته اشاره کرد و گفت: اکنون خوشبختانه این محدودیت برطرف شده است، بگونه ای که در سال ۸۹ تعداد پروازهای این فرودگاه از ۱۲۸ پرواز در سال، به هزار و ۹۸ پرواز رسید، ضمن اینکه این میزان در سال ۹۰ به هزار و ۴۱۸ پرواز، درسال ۹۱ به هزار و ۴۶۶ پرواز، در سال ۹۲ به هزار و ۷۰۸ پرواز و در سال گذشته به بیش از هزار و ۲۲ پرواز رسیده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی عقاب عسلویه با بیان اینکه فرودگاه دزفول هنوز هم قابلیت افزایش تعداد پروازها در راستای خدمت رسانی به مردم شمال خوزستان را دارد، عنوان کرد: سال گذشته در جهت توسعه فرودگاه ما توانستیم باند پیشرفته ای از طریق فرماندهی نیروی هوایی جمهوری اسلامی، برای ورود هواپیماهای پهن پیکر، سنگین و حتی ایرباس را در این فرودگاه نصب کنیم، ضمن اینکه سایر امکانات و تسهیلات هواپیمایی و کمک ناوبری و امکانات لازم برای پشتیبانی هواپیماها نیز در فرودگاه دزفول نصب شده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی عقاب عسلویه با بیان اینکه فرودگاه دزفول هیچگونه اعتباری از سوی سازمان کشوری دریافت نمی کند و بشدت نیازمند تامین اعتبار ازسوی دولت و مقامات استانی است، گفت: ما در این زمینه با دولت و حتی معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور نیز جلساتی برگزار کرده و قول هایی نیز گرفته ایم، اکنون این مسئولان شهرستانی از جمله فرمانداری و نماینده دزفول در مجلس هستند که باید برای حصول نتیجه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

وی با بیان اینکه فرودگاه دزفول با ۵ شرکت ایرتور، کاسپین، معراج، ماهان و آسمان همکاری مطلوبی دارد، اظهار کرد: با این حال مقامات دولتی، استانی و شهرستان باید یک سری امکانات و تسهیلات برای این شرکت ها در نظر بگیرند تا شرکت های مذکور بتوانند خدمات بیشتری به ما ارائه دهند ..

کاشانی فر همچنین در خصوص ایجاد مرزهوایی در فرودگاه دزفول عنوان کرد: تمام سلسله مراتب، زیرساخت ها و اقدامات لازم جهت ایجاد مرز هوایی در فرودگاه دزفول از سوی ما، فرمانداری دزفول و حتی مسئولان استانی انجام پذیرفته است و با وجود اینکه سازمان هواپیمایی کشور نیز به صورت مکتوب پتانسیل فرودگاه دزفول برای برخورداری از مرز هوایی را تایید کرده است اما متاسفانه وزارت کشور به دلایل نامعلوم از ارائه مجوز این مرز هوایی به فرودگاه دزفول سرباز می زند.

وی تاکید کرد: نماینده دزفول در مجلس و تمام مسئولان استانی باید در این زمینه پیگیری های لازم را از طریق وزارت کشور داشته باشند چرا که تمام اقدامات قانونی برای کسب این مجوز از سوی ما به وزارت کشور ارسال شده است و ما فقط منتظر پاسخ این وزارتخانه هستیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی عقاب عسلویه تصریح کرد: شهرستان دزفول در زمینه کشاورزی جایگاه بسیار ویژه ای دارد، بنابراین اگر این مرزهوایی در فرودگاه ایجاد شود در رشد اقتصادی این شهرستان در جهت صادرات محصولات کشاورزی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

در پایان مراسم از سوی مسئولان شهرستان با اهدای لوح هایی از خدمات امیر سرتیپ، تقی آریان پور مدیر سابق فرودگاه دزفول تجلیل به عمل آمد و امیر، داریوش زارع به عنوان مدیر جدید این فرودگاه منصوب شد.
آقای تقی آریان پور در سخنانی از زحمات و پیگیری های فرماندار ویژه شهرستان دزفول و فرهاد جاموسی به عنوان نماینده فرمانداری در فرودگاه، مهندس کرمی نژاد شهردار دزفول و نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی در راستای خدمت رسانی و تلاش برای رفع مشکلات فرودگاه دزفول قدردانی کرد.

 


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس