خرید هواپیمای فلایت‌چک مورد تائید سازمان هواپیمایی ایران است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه خرید هواپیمای فلایت‌چک توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مورد تائید این سازمان است، گفت: برخی قصد فروش هواپیما فلایت‌چک بدون قابلیت‌های موردنظر را داشتند. علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران، گفت: برای دستیابی به اهداف حمل‌ونقل نیاز به زمان است. در ایران این کار شروع شده و تحولات زیرساختی در حوزه مقررات صورت گرفته است که در راستای آن بتوانیم سرمایه‌گذاری‌هایی که در صنعت هوایی صورت گرفته اما استفاده مطلوبی از آن نشده به بهترین شکل مطلوب از آن استفاده کنیم. وی افزود: افزایش نرخ مسافر در سال گذشته  19 درصد بود که این امر تنها به دلیل آزادسازی نرخ بلیت صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که بحث اقتصاد حمل‌ونقل هوایی از بن‌بست خارج‌شده است، بیان کرد:  افزایش جابه‌جایی مسافر در حمل نقل هوایی نسبت به جاده و راه‌آهن بیشتر است که دلیل این موضوع هم آزادسازی نرخ بلیت پروازهاست. عابدزاده در خصوص اتفاقات اخیر در فرودگاه نجف و گران‌فروشی سوخت در این فرودگاه گفت: فرودگاه نجف اعلام کرد که نرخ سوخت در این فرودگاه افزایش‌یافته و این افزایش نیز متأسفانه قابل‌توجه بوده است و ایرلاین‌ها مشکلات خود را به ما منعکس کردند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل افزایش قابل‌توجه نرخ سوخت در فرودگاه نجف تصمیم گرفتند تا پروازهای خود را به فرودگاه بغداد منتقل کنند.

وی با بیان این‌که خرید فلایت‌چک توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مورد تائید این سازمان است، اظهار کرد:  برای حفظ و ایمنی فرودگاه‌های کشور به کشور نیاز بود. در حال حاضر بیش از 80 فرودگاه‌  در کشور وجود دارد که بایستی وارسی شوند. به‌گفته او عده‌ای قصد فروش هواپیمایی که اصلاً مورد تائید سازمان هواپیمایی کشوری نیست را داشتند. این هواپیما که سقف پروازی آن ۲۰ هزار پا است، مناسب نیست چراکه این میزان ارتفاع برای شرایط فرودگاهی ایران بسیار کم است و به همین دلیل برخی دست به ساختن حواشی زدند،خرید بلیط هواپیما.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس