فروش بلیط بدون ثبت کدملی ممنوع است
فروش بلیت هواپیما بدون ثبت شماره ملی مسافران ممنوع شد.

در مرحله جدید اعمال کنترل جهت احراز هویت دقیق مسافران پروازهای داخلی، بخشنامه‌ای از سوی سازمان هواپیمایی کشوری خطاب به شرکت‌های هواپیمایی کشورمان صادر شده که بر اساس آن تصمیمات جدیدی برای اطلاع از هویت مسافران اعلام شده است.

سایت صبحانه نوشت: تا همین چند سال پیش، مسافرانی که قصد پرواز بین شهرهای کشورمان را داشتند، بدون آنکه هویتشان چک شود، می توانستند سوار هواپیما شوند اما با هشدارهای کارشناسان و نهادهای مسئول مبنی بر خطرات امنیتی و تبعات اقتصادی این موضوع همچون تشکیل باندهای فروش بلیت، این موضوع کم کم روال منطقی تری به خود گرفت.

هم اکنون یکی از موضوعاتی که در هنگام ورود مسافران به سالن پرواز فرودگاهها مورد نظارت قرار می گیرد، تطابق نام صاحب بلیت با مدارک فرد دارنده آن است که این موضوع توانسته جلوی برخی مشکلات و اتفاقات را به خوبی بگیرد.
اما در مرحله جدید اعمال کنترل جهت احراز هویت دقیق مسافران پروازهای داخلی، بخشنامه ای از سوی سازمان هواپیمایی کشوری خطاب به شرکت های هواپیمایی کشورمان صادر شده که بر اساس ان تصمیمات جدیدی برای اطلاع از هویت مسافران اعلام شده است.

بر اساس این بخشنامه که از سوی مرتضی دهقان مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکتها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی صادر و نسخه ای از ان به دست صبحانه رسیده، تاکید شده است که از تاریخ اول بهمن ماه سال جاری، ثبت کد ملی اتباع ایرانی یا شماره گذزنامه اتباع خارجی که قصاد خرید بلیت و انجام مسافرت در مسیرهای داخلی را دارند، الزامی است.
در ادامه این بخشنامه تاکید شده است که در صورت عدم انطباق اطلاعات ثبتی با کارت شناسایی مسافرین، از پذیرش مسافران ایرانی یا خارجی در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد.

 


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس