پول خرید هواپیماها از کجا می آید؟

مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به سفر هیئت عالیرتبه اقتصادی و سیاسی ایران به ریاست رئیس جمهور به دو کشور ایتالیا و فرانسه در روزهای گذشته افزود: در این سفر که هیئتی از روسای بخشهای خصوصی و بانکهای ایرانی همراه رئیس کل بانک مرکزی بودند در مذاکره با شرکتهای بزرگ ایتالیایی و از جمله بخشهای بیمه و بانک آن کشور مذاکرات خوب و سازنده ای میان طرفین برگزار شد. وی همچنین با اشاره به لغو تحریمهای مالی ایران و از جمله تحریم بی سابقه بانک مرکزی و قطع شبکه سوئیفت 9 بانک ایرانی گفت: سفر هیاتی 90 نفره از بخش خصوصی به فرانسه و ایتالیا با رئیس جمهور ، تجربه‌ای موفق برای بخش خصوصی بود بلیط هواپیما.
قاسمی افزود: خوشبختانه در سفر اخیر رئیس جمهور و بخش‌خصوصی به ایتالیا و فرانسه که اولین تجربه در این سطح پس از سال‌ها بود توانستیم به موفقیت‌هایی نائل شویم و از جمله بانک مرکزی ایران حساب بانکی خود را در ایتالیا افتتاح کرد و در فرانسه نیز مذاکراتی در خصوص ارتباطات مجدد بانکهای دو کشور صورت گرفت و همچنین با بیمه‌های ساچه ایتالیا و کوفاس فرانسه هم تفاهم‌ نامه‌های همکاری به امضا رسید. وی با اشاره به استقبال خوب و سطح بالای ایتالیا و فرانسه از هیئت ایرانی گفت: بزرگترین شرکت‌های ایتالیا و فرانسه در این سفر سعی در معرفی فعالیتهای خود به ما داشتند . قاسمی با اشاره به اینکه هم اکنون در انتظار دستور العمل بانک مرکزی برای ارتباط با کشورهای ایتالیا و فرانسه هستیم افزود: بحث روابط بانکی کلیدی‌ترین موضوعی بود که در این سفر مطرح شد و البته برقراری مجدد ارتباط قطع شده نیاز به طی مراحل خاصی دارد چراکه مقررات پولی دنیا تغییر کرده و باید مدارکی که آنها از ما طلب می کنند بتوانیم ارائه دهیم قیمت بلیط هواپیما .
قاسمی با اشاره به وجود قوانین خوب از جمله قانون مبارزه با پولشویی و همچنین توانمندی بانکهای ایرانی که در زمان تحریمها با تکیه بر نیروی توانمند داخلی ایجاد و تقویت شد گفت: برای آنها بسیار جالب بود که قانون مبارزه با پول‌شویی در ایران مطرح شده و ملزم به رعایت آن هستیم. وی افزود: در این سفر مهمترین موضوعات کشاورزی، صنعتی، صنایع معدنی و فولاد مطرح شد و همچنین بحث مهم و راهبردی کشور برای خرید هواپیما از ایرباس فرانسه بررسی شد که در تفاهم‌ نامه مربوط، تامین مالی طرف فرانسوی برای ساخت و تجهیز فرودگاههای اصفهان، مشهد و امام خمینی تهران مطرح شد. مدیرعامل بانک پاسارگاد افزود: هم اکنون بانکهای فرانسوی آماده سفر به تهران هستند و مسئولان بیمه ساچه ایتالیا هم تا دو هفته آینده به تهران می‌آیند و موسسات دیگر نیز از طریق مکاتبه و پست الکترونیک در حال پیگیری مسائل مربوط به خود از طرف های ایرانی هستند خرید بلیط هواپیما .


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس