آمادگی پیش از پرواز

آمادگی پیش از پرواز

-1 همراه داشتن کارت شناسایی عکسدار / پاسپورت برای تهیه کارت پرواز الزامی است.

-2 همراه داشتن اصل و یا پرینت بلیط جهت تهیه کارت پرواز الزامی می باشد. (امکان تهیه پرینت بلیط در فرودگاه فراهم نمی باشد).

-3 تهیه کارت پرواز از طریق مراجعه به کانتر شرکت هواپیمایی با ارائه بلیط و کارت شناسایی امکان پذیر می باشد.

-4 در صورتی که مسافرین عزیز بیش از یک ساک دستی، چتر، کیف زنانه، لوازم همراه کودک، دوربین عکاسی و یا اقلام مشابه دیگر به همراه دارند، به منظور جلوگیری از اشغال جا در پیش پای مسافرین و یا قسمت بالاسری می بایست بار خود را ابتداء به قسمت بسته بندی فرودگاه ارائه نمایند و هزینه ای را بابت بسته بندی پرداخت نموده و پس از حصول اطمینان از آسیب پذیر نبودن، آنرا به مسئول کانتر نقاله تحویل دهند و تگ بار دریافت نمایند.

 -5مسافرین عزیز می بایست برای بار بیش از 20 کیلوگرم در ازاء هرنفر مبلغ معینی را بابت هر کیلو اضافه بار به مسئول کانتر پرداخت نماید.

-6 مشخصات درب خروجی سالن قرنطینه و ترانزیت مسافرین بر روی کارت پرواز درج می گردد.

-7 مسافرین عزیز که مایل به نقل و انتقال موجود زنده می باشند باید پس از حصول اطمینان از سلامت حیوان و جای نگهداری وی، آنرا پس از پرداخت هزینه مربوطه به مسئول کانتر تحویل نماید تا در جای ایمن با تهویه مطبوع تا مقصد جابه جا گردد. هزینه مورد نظر تا 2 برابر مبلغ اضافه بار محاسبه و اخذ خواهد گردید.

 -8مسافرین عزیز می بایست حتماً توجه داشته باشند تا برای نوزادان (تا 2 سال) و اطفال (از 2 تا 18 سال) و افراد بالای 18 سال بلیط به همراه داشته باشند. مسافرین عزیز همانطور که مستحضرند، نوزادان دارای بلیط بوده ولی صندلی به ایشان اختصاص داده نمی شود و می بایست تحت حمایت والدین خود مسافرت نمایند.

-9 افراد زیر 18 سال که قیم یا ولی ایشان تایید می نماید که می توانند به تنهایی سفر نمایند، ولی ایشان می بایست همراه با کارت شناسایی که اثبات ولایت قهری می نماید به دفتر ایستگاه مراجعه نموده و پس از هماهنگی ایستگاه شرکت هواپیمایی معراج با سرمهماندار، با دریافت یک برگ کارت UM همراه گارد تا روی صندلی مشایعت گردد.

-10 هرگونه شکستگی، عمل جراحی، بخیه، بارداری، حساسیت و موارد مشابه می بایست جهت تطبیق با قوانین مسافرت هوایی در قسمت کانتر به متصدی کانتر اعلام گردد تا در صورت عدم اشکال پروازی با مجوز پزشک مبادرت به مسافرت نمایند.(شایان ذکر است پزشک مقیم در فرودگاه مجاز به صدور مجوز نمی باشد.)

-11 مادران باردار عزیز می بایست توجه نمایند که مسافرت تا28 هفته با تایید نامه پزشک متخصص زنان و زایمان بلامانع می باشد و تحت هر عنوان به منظور محافظت از سلامت جنین و مادر از 28 هفته تا 36 هفته مسافرت هوایی طبق قوانین هواپیمایی کشوری داخلی و بین المللی ممنوع است.

-12 از حمل اشیاء ممنوعه در داخل هواپیما توسط سپاه حفاظت فرودگاه های کل کشور ممانعت بعمل می آید، لذا افراد می توانند طبق قوانین در صورت داشتن مجوز حمل سلاح سرد یا گرم و اسپری جنگی و اشیاء مشابه آنرا به نماینده اشیاء ممنوعه مستقر حراست شرکت هواپیمایی تحویل نموده و رسید دریافت نمایند تا پس از فرود هواپیما در مقصد شیء خود را از مسئول مربوطه بازپس گیرند. شایان ذکر است از این بابت از مسافرین عزیز هزینه ای دریافت نمی گردد.

-13 طبق قوانین هواپیمایی کشوری و بین المللی حمل برخی مواد در قسمت بار و یا داخل کابین هواپیما از قیبل عسل و سوخت و اقلام مشابه ممنوع می باشد.

-14 مسافرین عزیز می بایست دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه جلوی کانتر حضور به هم رسانند.

15 -15دقیقه پیش از پرواز مسافرگیری داخل هواپیما(بردینگ) آغاز می گردد لذا این شرکت هواپیمایی طبق مقررات هواپیمایی کشوری و بین المللی می بایست تا قبل از این زمان بار و اثاثیه همراه خود را به قسمت کانتر تحویل داده و به اصطلاح چک – این نمایند در غیر اینصورت مسافر جامانده از پرواز تلقی می گردد.

-16 مسافرین عزیز می بایست از قرار دادن هرگونه اشیاء گرانبها و مدارک شناسایی و پول نقد و اقلام مشابه در قسمت بار خودداری نمایند یا باید آنرا به متصدی کانتر به امانت سپرده و رسید دریافت دارند در غیر اینصورت بر طبق قوانین هواپیمایی کشوری و در عرف سایر خطوط هوپیمایی داخلی و بین المللی موضوع خسارتی و یا مفقودی پس از 21 روز تنها به صورت محدودی قابل جبران خواهد بود.

 -17چنانچه مسافرین عزیز مایل به استفاده از خدمات بار اقلام و اشیاء قیمتی مانند فرش، تابلو فرش، شکستنی، طلا و غیره هستند، می بایست به مسئول کانتر اعلام نمایند تا علاوه بر حمل بار مجاز (20 کیلوگرم) بطور جداگانه بارنامه و بیمه گردد. بدیهی است هرگونه هزینه این شیوه تقاضای حمل بار طبق قوانین با مسافرین عزیز می باشد.


هواپیمایی آسمان
هواپیمایی تابان
هواپیمایی آتا
هواپیمایی معراج
هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی کاسپین
هواپیمایی نفت
هواپیمایی قشم
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی کیش ایر
هواپیمایی زاگرس